C.S.S. Pașcani a câștigat prima ediție a Cupei ,,Dan Sălceanu” la fotbal

imag0549_400_300Cupa , order ,Dan S?lceanu” la fotbal a avut loc sâmb?t?, buy începând cu ora 9.30, la Sala Municipal? de Sport din incinta bazei sportive a Clubului Sportiv Municipal. Turneul a fost dedicat copiilor cu vârste cuprinse între 8-9 ani.

La startul competi?iei au fost prezente 4 forma?ii: C.S.M Pa?cani, C.S.S Pa?cani, C.S Kosarom Pa?cani ?i C.S Târgu Neam?. La finalul competi?iei s-a impus C.S.S Pa?cani, care a trecut în final? cu scorul de 6-0 de C.S.M Pa?cani. Festivitatea de premiere a fost ?inut? de c?tre fostul mare fotbalist p??c?nean, Dan S?lceanu, care a mul?umit  tuturor pentru aceast? competi?ie ?i sper? ca ?i alte sporturi s? beneficieze de astfel de întreceri.

Astfel, locul I a fost ocupat de echipa CSS Pa?cani, locul II CSM Pa?cani, locul III CS Kosarom iar locul IV a fost ocupa de CS Târgu Neam?.

Au primit cupe, diplome ?i echipament sportiv ?i arbitrul competi?iei, Tudor Cornea,  cel mai tehnic juc?tor Andrei Roznov?? de la CSM Pa?cani, goalgeterul competi?iei, George Ungureanu de la CSS Pa?cani, cel mai bun portar Marius Chiper de la CS Târgu Neam?, talentul competi?iei Iustin Chelaru de la CS Kosarom.