CSM Kosarom a învins Sporting Suceava cu 9 la 3

csm kosarom sporting 9-3_400_300Echipa local? CSM Kosarom, site a câ?tigat lejer partida amical? disputat?, treat sâmb?t? 3 august pe teren propriu, contra celor de la Sporting Suceava.

Fotbali?tii antrena?i de Vasile Simiona?, au dominat partida cap coad?, iar dup? primele 45 de minute, scorul era deja de 5-1. Pân? la finalul celor 90 de minute, p??c?nenii au mai marcat de 4 ori în timp ce sucevenii au reu?it doar 2 goluri.

Pentru CSM Kosarom au marcat: Maftei, Agrigoroaiei ?i Azaharioaiei în mai multe rânduri.

Sucevenii au venit cu o echip? modificat? fa?? de ceea ce au folosit în fosta edi?ie de campionat, cei mai buni juc?tori fiind acum proprietatea celeilalte echipe din localitate ce evolueaz? în Liga B ?i anume, Rapid CFR.

Iat? ?i forma?ia aliniat? de Vasile Simiona?: Bârl?deanu, V R?zlog, P. R?zlog, Ol?ri?a, Radu Dan, Lipovanu, C?inar, Toader, Agrigoroaiei, Maftei ?i Azaharioaiei.