CSM Kosarom Pașcani a trecut de Rapid Dumești în Cupa României

foto csm pascani antrenament_400_300Ieri, illness 31 iulie, case începând cu ora 17.30, forma?ia p??c?nean? s-a deplasat la Dume?ti unde a jucat în compania forma?iei Rapid din localitate. Partida a contat în faza a II a din Cupa României la fotbal.

Dup? 90 de minute de joc meciul? s-a inchieiat la egalitate 2-2, pentru p??c?neni marcând Cristi Rî?cu ?i Vlad R?zlog, trecandu-se astfel la minutele de prelungire. Nici în aceasta perioada nu s-a înscris nici un gol, ajungându-se la loviturile de departajare.

P??c?nenii au reu?it sa câ?tige cu 6-5 ?i au trecut mai departe în aceast? competi?ie.

De men?ionat faptul c?, forma?ia din Pa?cani a pierdut 3 juc?tori de baz? în perioada de intersezon, mai exact, Ionu? Nu?escu ?i Marius C?lug?ru au semnat cu CSMS Ia?i iar Bogdan Chimir a renun?at la fotbal, plecând la munc? în str?in?tate.

Vasile Simiona? a adus în probe un mijloca? central de la forma?ia Sporting Suceava, Radu C?inar ?i pe Aghiorghiesei, fost compnent al lotului p??c?nean, ce a evoluat un sezon în Liga VI la FC Zagon din jude?ul Covasna.