CSM Kosarom Pașcani – Cetatea Târgu Neamț 1-0

CSM-Kosarom-300x220Cei aproximativ 300 de suporteri prezen?i la meciul disputat între echipa local? CSM Kosarom ?i Cetatea Târgu Neam? au plecat dezam?gi?i de faptul c? echipa gazd? a pierdut cu scorul de 1-0. Meciul a contat în etapa a III-a din playofful pentru promovare în Liga a II-a, troche dedicat forma?iilor din Liga a III-a, Seria 1.

Golul care a f?cut diferen?a s-a marcat înc? din minutul 9, când atacantul nem?ean Andrei Pavel a profitat de gre?eala funda?ilor p??c?neni ?i a reu?it s? înscrie în poarta advers?.

Juc?torii antrena?i de Dan Condurache au avut multe ocazii de-a lungul primei reprize, pe care îns?, nu au reu?it s? le transforme.

Dup? pauz?, p??c?nenii continu? s? preseze, iar în minutul 60 nem?enii r?mân în 10 juc?tori dup? o intrare dur? la jum?tatea terenului. Urmeaz? alte cinci ocazii ratate de p??c?neni, iar Cetatea mai pierde un juc?tor dup? ce funda?ul, Gorea, a v?zut al doilea galben.

CSM Kosarom nu reu?e?te s? înscrie nici cu doi oameni în plus în teren, astfel încât la finalul celor 90 de minute scorul a r?mas la fel. Dup? aceast? înfrângere, CSM Kosarom pierde puncte importante în lupta pentru promovare.