O nouă ediție a competiției Moldova Motors Sport în Pașcani

Pregătiri pentru un nou eveniment cu motoare la Pașcani. Este vorba despre organizarea celei de a III-a editii a Trofeului Moldova Motors Sport la Orientare si Indemanare. Editia de anul acesta se va desfasura cel mai probabil in aceeasi locatie strada Stadionului.

„Mai avem multe de pus la punct, insa data de desfasurare va fi undeva in prima saptamana a lunii iunie 2018. Va asteptam alaturi de noi in echipa de organizare si evident va asteptam sa luati parte la eveniment.” spun organizatorii pe pagina de facebook a evenimetului. 


Ca si anul trecut competitia pe clase (1,2,3) in functie de capacitatea autoturismului dar si o competitie separata pentru doamne si domnisoare.

Clasa 1 : autoturisme cu capacitatea motorului de maxim 1.6 l
Clasa 2 : autoturisme cu capacitatea motorului de peste 1.6 l
Clasa 3 : autoturisme cu motoare supraalimentate din constructie – suflate, turbină

Trofeul Pascaniului la Karting este o competitie organizata in parteneriat cu Clubul Copiilor Pascani si este dedicata elevilor legitimati la cercurile de karting din cadrul Cluburilor Copiilor sau cele din Palatele Copiilor.

Clasa Bambini 4-8 ani – Motorizare Monomarca Comer 50cmc
Clasa Puffo 8-13 ani – Motorizare Monomarca Comer 60cmc
Clasa Mini 10-13 ani – Motorizare Monomarca TAG 60cmc

Echipa de organizare este formată din Cristian Menegon – Director Competitie – 0756862356, Alexandru Anghelus – Director Adjunct Competitie – 0763204739, Ciopraga Gabriel – Director Competitie Karting – 0722744529

Mai jos va prezint rezultatele de anul trecut:

Clasa 1 : autoturisme cu capacitatea motorului de maxim 1.6 l
Locul I Echipajul format din – Jora Alexandru si Nemtanu Ionut
Locul II Echipajul format din – Rusu Gabriel si Sohorianu Samuel
Locul III Echipajul format din – Cozma Mihai si Condurache Ionut
Clasa 2 : autoturisme cu capacitatea motorului de peste 1.6 l
Locul I Echipajul format din – Lumina Andrei si Lumina Mihaela
Locul II Echipajul format din – Ion Adrian si Ion Nela
Locul III Echipajul format din – Agapi Marius si Botezatu Romeo
Clasa 3 : autoturisme cu motoare supraalimentate din constructie – suflate, turbină
Locul I Echipajul format din – Teodorescu Andrei si Cotoc Claudiu
Locul II Echipajul format din – Anton Costel si Constantineanu Andrei
Locul III Echipajul format din – Tarpescu Ionut si Coman Giorgiana
Clasa feminin
Locul I Echipajul format din – Sandu Rodica si Sandu Cristina
Locul II Echipajul format din – Dragan Andra si Munteanu Narcis
Trofeul Pascaniului la Karting
Clasa Bambini 4-8 ani – Motorizare Monomarca Comer 50cmc
Locul I – Lazarev Antonia Cleopatra
Locul II – Ciobanu David
Locul III – Honceriu Alexandru
Clasa Puffo 8-13 ani – Motorizare Monomarca Comer 60cmc
Locul I – Honceriu Calin
Locul II – Dascalu Petru Vasile
Locul III – Fecic Tudor
Clasa Mini 10-13 ani – Motorizare Monomarca TAG 60cmc
Locul I – Chelariu Denis
Locul II – Darie Andrei
Locul III – Mahmoti Andrei

Vom reveni cu amanunte!

Comentarii

comentarii