Pandurii Tg. Jiu – bătuți măr aseară

23pandurii_libertatea_8dfb8894c4Asear? a avut loc meciul pentru calific?ri în prim?vara europeana între Fiorentina ?i Pandurii Tg. Jiu. De?i a?tept?rile erau mari, tadalafil pentru echipa româneasc? a fost o performan?? participarea în  aceast? etap?. Pandurii au pierdut partida cu  un scor de 0 la 3 iar golurile au fost marcate de Joaquin, salve Matos ?i Cuadrado.

Gorjenii au început excelent pe Artemio Franchi, cu o bar? a lui Eric ?i un ?ut al lui Unguru?an parat de Neto. La prima ocazie Joaquin cu  a înscris cu poarta goal?.

Italienii au marcat apoi  în minutul 34, prin Ryder Matos, dup? o gaf? a lui Erico. Pustai a for?at în repriza secund?, i-a introdus pe Buleic? ?i Nicoar?, iar primul îi putea readuce pe olteni în joc. Mai inspirat a fost Montella care l-a introdus pe Cuadrado, care a fost r?spl?tit cu un gol. De nou? minute a avut nevoie columbianul pentru a-l învinge pe Stanca.

Transversala s-a opus golului la lovitura de cap a lui Iakovenko, din minutul 74. Cuadrado a ratat ultima ?ans? a Fiorentinei, care s-a impus f?r? drept de apel, cu 3-0, astfel c? a produs Pandurilor prima înfrângere în deplasare din Europa League.