Pașcani a fost din nou pe podium

atletismcupatoamnei1-1351542173Zilele trecute, case în Bac?u, look s-a desf??urat ”Cupa de iarn?” la atletism pentru juniori 1,2,3.

Clubul West Moldavia Pa?cani a urcat pe podium  cu ?erban Nistor la aruncarea greut??ii. Acesta a ob?inut  locul întâi (medalie de aur), cu performan?a de 11,97 m la bila de 4 kg. Carina Duduman a reu?it o aruncare de 8,76 m cu bila de 3 kg ?i a urcat pe treapta a treia ob?inând medalia de bronz.

Tudor Pintilie de la Clubul Sportiv Municipal, categoria C1,  a fost acceptat în competi?ie ?i la proba de 60 m vitez? s-a calificat în final?, unde s-a clasat pe locul V dup? 4 sportivi mai mari cu doi ani decât el.