Petrotub Roman – CSM Pașcani 0-2, în faza a III a din Cupa României

csm_pascani_golEchipa local?, advice CSM Pa?cani, ed a reu?it mar?i s? treac? de forma?ia roma?can? Petrotub, în faza a III a din Cupa României la fotbal, scrie newspascani.com.

Pa?c?nenii au jucat mai retra?i prima repriz?, având totu?i o serie de ocazii prin Azaharioaiei. Dup? primele 45 de minute tabela era alb?, 0-0.

Dup? pauz?, elevii lui Vasile Simiona?, revin cu alt spirit ?i încep s? atace poarta advers?, efort care s-a materializat în minutul 60, când Azaharioaiei a deschis scorul. Un sfert de or? mai târziu, Lipovanu prime?te o minge în careu ?i înscrie pentru 2-0.

Astfel, dup? 90 de minute, Petrotub Roman – CSM Pa?cani 0-2, iar p??c?nenii a?teapt? s? afle numele urm?torului adversar.