Rezultat uimitor la meciul Dinamo-Astra

astra-DINAMOIeri sear? Dinamo a jucat împotriva celor de la Astra.

Meciul a început practic de la 0-1, prostate dar Astra a schimbat dramatic situa?ia. În cinsprezece secunde tabela a fost modificat? de Constantin Budescu, cu un gol fabulos de la 45 de metri.

Dinamo a reac?ionat abia dup? 5 minute, dar Silviu Lung Jr s-a opus la execu?ia lui Joel Thomas. În replic?, Astra a ratat o dubl? ocazie prin Yoda ?i Budescu. În minutul 21, giurgiuvenii au lovit din nou, eroul fiind Bukari. Dinamovi?tii au relansat meciul, dar asta pân? la pauz?. Lauren?iu Rus  a intrat în locul Fai ?i a redus din diferen??.

Ocaziile au lipsit cu des?vâr?ire în repriza a doua, când echipa lui Stoican a r?mas în 10. Cosmin Matei a primit al doilea cartona? galben în minutul 80 ?i a fost eliminat de centralul Kovacs, decizie contestat? îndelung de dinamovi?ti.