Steaua 4-0 Viitorul !

591344-cpr5025 Steaua î?i continu? drumul în Liga 1 dup? ce a b?tut Viitorul Constan?a asear? cu un scor de 4 la 0, see dup? ce Pu?anu a înscris în propria poart? dou? goluri.

Steli?tii aveau în minutul 12 deja 2-0.  Primul care a înscris a fost Stanciu. Dup? mai multe încerc?ri la poarta lui Balauru, medicine juc?torul adus de la FC Vaslui a prins un ?ut excelent de la 17 metri, care l-a învins pe goalkeeperul oaspe?ilor.

Pân? la finalul reprizei, Steaua s-a relaxat, p?strând energia pentru meciul care urmeaz? în Champions League, împotriva celor de la Basel.

Pu?anu a fost eroul negativ al oaspe?ilor. Tatu l-a umilit pe acesta ca în curtea ?colii pe funda?ul Viitorului ?i a trimis mingea  printre picioarele lui Balauru.

Partida de asear? a marcat ?i revenirea lui Alexandru Chipciu pe teren dup? o pauz? de 5 luni.