Bucovina Pojorâta – CSM Kosarom 1-1

CSM-Kosarom-300x220CSM Kosarom Pa?cani a jucat ieri în deplasare la forma?ia Bucovina Pojorâta, buy unde a stabilit un scor de egalitate 1-1. Partida disputat? ieri a contat în a 2-a etap? din playoff-ul de promovare dedicat forma?iilor din Liga a III-a, viagra seria 1.

Meciul a fost unul foarte strâns, în care p??c?nenii au ratat foarte multe ocazii, dar cu toate acestea, juc?torii forma?iei Pojorâta au deschis scorul în minutul 28,  dup? o minge aruncat? în careu ?i o neaten?ie a funda?ilor forma?iei CSM Kosarom. Bucovina Pojorâta a intrat în avantaj la cabine, iar în partea a doua, juc?torii antrena?i de Dan Condurache continu? s? se joace cu ocaziile. Abia în minutul 81, Robert Hum? reu?e?te s? aduc? egalarea, dup? o centrare de pe partea dreapt?.

Lupta pentru promovare r?mâne deschis?. În clasament conduce Petrotub Roman cu 20 puncte, urmat? de FCM Dorohoi cu 18 puncte, pe locul 3, CSM Kosarom cu 17 puncte, pe 4, ?tiin?a Miroslava cu 16 puncte, pe locul 5, Cetatea Târgu Neam? cu 14 puncte, iar pe 6, Bucovina Pojorâta cu 12 puncte.