CSM Kosarom – Ştiinţa Miroslava: 2 – 2

csm kosarom sporting 9-3_400_300Ieri, sovaldi 16 mai, physician echipa local? de fotbal, thumb CSM Kosarom, a ob?inut acas?, scorul de 2-2, împotriva forma?iei de la Miroslava. Meciul a contat pentru prima etap? din returul playoff-ului, dedicat echipelor din Liga a III-a.

De?i au condus cu 2-0, juc?torii antrena?i de Dan Condurache, au cedat spre finalul primei reprize. Scorul a fost deschis de Maftei în minutul 7 ?i diferen?a de scor a fost majorat? 3 minute mai târziu, de c?tre tân?rul atacant Cosmin Nem?anu. Din p?cate îns?, ?tiin?a Miroslava a reu?it s? înscrie de dou? ori, în minutele 40 ?i 42, prin G. Petrea.

În celelalt? partid? jucat? ieri, Cetatea Târgu Neam? a pierdut acas? cu scorul de 1-0, în fa?a celor de la FCM Dorohoi.

Ast?zi, începând cu ora 18.00, va avea loc ultima partid? a etapei, între Bucovina Pojorâta ?i SCM Petrotub Roman.