Pabo Sports Pașcani, participantă la Turneul Final al Cupei României la Minifotbal

pabo campionat 1_400_300Forma?ia Pabo Sports Pa?cani a participat la turneul final din Cupa României la minifotbal, tadalafil ce a avut loc la Sbiu. Cele 52 de echipe înscrise au fost împ?r?ite în 13 grupe.

Juc?torii p??c?neni au picat în grupa I, sales al?turi de forma?ii din Suceava, store Tulcea ?i Cluj. În prima partid?, Pabo Sports a ob?inut un rezultat de egalitate, 3-3, contra Adistal Suceava. Mai apoi, au jucat contra celor de la Marix Tulcea ?i au pierdut cu scorul de 3-2. În ultimul meci din grup?, p??c?nenii au pierdut la limit?, 1-0 contra celor de la Arobs Transilvania Cluj.

Mai departe, din grup? a mers Arobs Transilvania Cluj, îns? ace?tia nu au ajuns prea departe. Finala a fost jucat? de Consiliul Jude?ean Buz?u ?i AGMA Timi?oara, iar mai bun? a fost echipa din Buz?u care s-a impus cu 4-1 ?i ?i-a adjudecat Cupa României la minifotbal.