Poli Iași și CSM Pașcani câștigătoarele etapei de Rugby 7 feminin

rugbySâmb?t?, drug 17 octombrie 2015, sales la Ia?i s-a disputat o nou? etap? comun? a senioarelor ?i junioarelor din cadrul Campionatului Na?ional de Rugby 7 feminin, echipele c??tig?toare fiind Politehnica Ia?i, respectiv CSM Pa?cani.

Competi?ia senioarelor a revenit pentru prima dat? în acest sezon fetelor de la Politehnica Ia?i care prin punctele ob?inute au egalat în clasamentul general pe CSU Cluj, astfel c? lupta pentru titlul de campioan? devine din ce în ce mai pasionant?.

Practic cele trei echipe angrente s-au întâlnit de câte dou? ori, partidele contând pentru Etapa a a IV-a, respectiv a V-a, surpriza pl?cut? numindu-se Agronomia Bucure?ti care a reu?it s? treac? de CSU Cluj, ardelencele fiind învinse ?i de Politehnica Ia?i.

În ceea ce prive?te întrecerea junioarelor, CSM Pa?cani a ob?inut patru victorii din tot atâtea partide disputate. Aceasta a fost Etapa a VI-a, iar în clasamenetul general CSM Pa?cani o devanseaz? pe Ariesul Mihai Viteazu cu 12 puncte.

Rezultate, marcatoare, clasamente:

Senioare:

Politehnica Ia?i-Agronomia Bucure?ti 21-10
Sava-e, Paunas-e, Vizitiu-e, tr, respectiv Dinita-2e

CSU Cluj-Politehnica Ia?i 5-19
Budalacean-e, respectiv Vizitiu-e, 2tr, Sava-e, Sandu-e

Agronomia Bucure?ti-CSU Cluj 12-7
Mitachescu-2e, tr respectiv Ilies-e, Dinca-tr

Agronomia Bucure?ti-Politehnica Ia?i 5-7
Bunici-e, respectiv Vizitiu-e, tr

CSU Cluj-Agronomia Bucure?ti 14-0
Dinca-e, Ilies-e, Crisan-2tr

Politehnica Ia?i-CSU Cluj 12-12
Sandu-e, Paunas-e, Vizitiu-tr respectivIlies-e, Dinca-e, Crisan-tr

Echipele participante:

Politehnica Ia?i: Alina Paunas, Gabriela Citea, Maria Atomi, Larisa Galca, Gabriela Lepciuc, Roxana Anghel, Emilia Vizitiu, Ana-Maria Sandu, Iuliana Sava, Brandusa Balcan, Andreea Branza, Roxana Apostol

CSU Cluj: Irina Hirjete, Monica Rusu, Georgeta Budalacean, Anca Hau, Bianca Crisan, Roxana Ilies, Alina Dinca, Georgiana Vizitiu, Andreea Delean, Linda Matei

Agronomia Bucure?ti: Alina Dinita, Madalina Radu, Mitachescu, Simona Ungureanu, Elena Norbert, Oxana Bunici, Laris Ene, Teodora Bulgaru, Diana Calinoiu, Ana Voicu, Ioana Bitica

Clasament:

1.Politehnica Ia?i-11p
2.CSU Cluj-7p
3.Agronomia Bucure?ti-6p

Clasament general dup? cinci etape: 1.CSU Cluj-23p, 2.CS Politehnica Iasi-23p, 3.CS Agronomia Bucure?ti-14p

Junioare:

Ariesul Mihai Viteazu-CS CLB Parohial 40-0
M.Dragan-3e, 5tr, Varga-2e, Oltean-e

CSM Pa?cani-CS CLB Parohial 29-0
Buciumanu-4e, 2tr, Dimache-e

CSM Pa?cani-Ariesul Mihai Viteazu 12-5
Buciumanu-e, tr, Slatineanu-e / A.Dragan-e

CS CLB Parohial-Ariesul Mihai Viteazu 0-14
A.Dragan-2e, 2tr

CSM Pa?cani-CS CLB Parohial 17-5
Sefciuc-2e, Slatineanu-e, tr respectiv Adam-e

Ariesul Mihai Viteazu–CSM Pascani 0-24
Slatineanu-3e, 2tr, Sefciuc-e

Echipele participante:

CSM Pa?cani:Florentina Suhan, Gabriela Buciumanu, M?d?lina Cozma, Andreea Nechifor, Cristina Sefciuc, Carmen Stratila, Ana-Maria Slatineanu, Ioana Panciuc, M?d?lina Nutu, Alexandra Targovatu, M?d?lina Vasile, Mirela Dimache

Ariesul Mihai Viteazu: Ioana Ostafie, Anca Ratiu, Daniela Misaras, Irina Hiriscau, Gabriela Varga, Andreea Dragan, Malina Dragan, Denisa Oltean, Szende Rostas

CS CLB Parohial: Ana Paraschiv, Nicoleta Rotaru, Ana-Maria Teodorie, Cristina Pop, Ionela Alecu, Gabriela Adam, Janina Olaru, Andreea Ilie, Catalina Picui

Clasament:
1.CSM Pa?cani-12p
2.Ariesul Mihai Viteazu-8p
3.CS CLB Parohial-4p

Clasament general:
1.CSM Pa?cani-72p,
2.Ariesul Mihai Viteazu-60p,
3.CS CLB Parohial ?tefan cel Mare ?i Sfânt-40p

(CS Gold Ro?ia Montan?, RC Gringos Transilvaniasi RC Buz?u s-au retras din competi?ie).

Sursa

Comentarii

comentarii