România – Ucraina 3-4. Unde a fost imbatabila apărare?

logo fotbalRomânia a cedat cu Ucraina, troche în penultimul meci-test disputat înainte de Euro. Tricolorii au început bine amicalul de la Torino.

Torje l-a surprins pe Piatov cu un ?ut de la distan?? ?i a deschis scorul. Reprezentativa lui Fomenko a revenit în joc în minutul 43. Centrarea lui Shevchuk a fost finalizat? de Zozulya.

Românii au fost de nerecunoscut dup? pauz?. Cu doar dou? goluri primite în preliminarii, decease juc?torii antrena?i de Anghel Iord?nescu au scos de trei ori mingea din poart? într-un sfert de or?. Zinchenko a profitat de gafa lui Chiriche? (48) ?i a dus-o pe Ucraina la conducere. T?t?ru?anu a respins ?utul lui Shevchuk (53), ed dar nu a mai putut interveni la execu?ia lui Konplyanka (56).

Imediat dup?, Maxim a gre?it o pas? la mijlocul terenului ?i Yarmolenko a f?cut 4-1 (59). Cu un sfert de or? înainte de final, Denis Alibec a redus din propor?iile scorului. Atacantul Astrei a înscris din lovitur? liber?. Nicu?or Stanciu a readus speran?ele la un rezultat pozitiv – a plasat perfect mingea lâng? bar?, cu un ?ut din marginea careului (85). Nu a mai fost timp de înc? o reu?it? ?i Ucraina s-a impus cu 4-3.